Když exotika, tak Zanzibar 

Když se řekne Zanzibar, před očima se vyjeví exotická krajina, bílé pláže omývané tyrkysovým oceánem a vůně koření, která se nesmírně prolíná s tamní kulturou. Tento ostrov ležící v Indickém oceánu je synonymem tropického ráje a dokonalého úniku ze stereotypního každodenního života. Dovolená na Zanzibaru v sobě spojuje dobrodružství, relaxaci a poznávání nových kultur, čímž se stává nezapomenutelným zážitkem pro každého cestovatele.

Na co se můžete už teď těšit ? 

Pohádkové pláže: Když přistáváte na Zanzibaru, uvítá vás panoramatický pohled na nekonečné pláže s bílým pískem, který je tak jemný, že se zdá téměř jako prášek. Každý kousek této ostrovního ráje má své jedinečné kouzlo - od rušných míst plných života a vodních sportů až po odlehlé zátoky, kde si můžete užít klid a soukromí. Pláže v Pwani Mchangani jsou mezi turisty oblíbené pro svou křišťálově čistou vodu oceánu a úžasné možnosti potápění a šnorchlování.

Kultura a historie: Zanzibar je místem bohaté historie a fascinující kultury. Prozkoumejte Stone Town, historické centrum Zanzibaru, kde se mísí arabská, africká, indická a evropská architektura. Projděte se úzkými uličkami plnými tradičních trhů, historických budov a barevných domů. Navštivte tradiční koření farmy a dejte se na vůni skořice, hřebíčku a vanilky, které Zanzibar proslavily jako "Kořenitý ostrov".

Dobrodružství: Pro ty, kteří touží po dobrodružství, Zanzibar nabízí řadu aktivit, jako je potápění, šnorchlování, surfování a kiteboarding. Objednejte si výlety do nedalekých ostrovů, jako je Prison Island, kde můžete vidět obrovské korytnačky, nebo se vydávejte na safari a objevte divokou zvěř na africkém pevnině.

Kulinářské lahůdky: Jídlo na Zanzibaru je stejně bohaté a rozmanité jako jeho kultura. Ochutnejte tradiční zanzibarskou kuchyni, která je ovlivněna arabskou, indickou a africkou kuchyní. Nechte se unést exotickými přísadami a chutěmi, jako je chapati (placka), pilau (kořeněná rýže) a lahodné mořské plody připravované s místními kořeními.

Zanzibar – Ostrov snů: Dovolená na Zanzibaru je zážitkem pro všechny smysly. Od krásných pláží a dobrodružství v oceánu po poznávání bohaté kultury a historie. Je to místo, které vás okouzlí svou exotikou a pohostinností a které si navždy zapamatujete jako rajský únik z každodenní reality. Zanzibar není jen destinací, je to cesta do srdce tropického ráje.

Radek a Luděk